Sandra kogemuslugu üliõpilasesindusest

Sandra Kossinova – Metsanduse 2. kursuse tudeng

Üliõpilasesinduse liige 2018/2019 ja tulevases 2019/2020 koosseisus

Kuidas üliõpilasesindusse sattusin?

Tartusse õppima tulles, ei tundnud ma siit peaaegu mitte kedagi. Teadsin vaid paari tuttavat, kuid nad  ei ole maaülikooliga seotud. Täiesti uues keskkonnas tundsin end väga häbelikuna, ma ei olnud mina ise, see, kes olin kodulinnas Tallinnas. Mul polnud üliõpilasesindus mõtteski. Võtsin eesmärgiks keskenduda õppimisele ja leida töökoht, mis sobiks tunniplaaniga. Otsus tulla üliõpilasesindusse oli hästi ootamatu ja spontaanne. Nägin kooli peal “tõuse pinnale” sloganiga esinduse plakateid, mis tekitas minus huvi ja ajendas mind üliõpilasesinduse kohta rohkem uurima. Enne kandideerimiskampaaniat olin ma saanud Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi liikmeks ja olin veendumusel, et ma ei leiaks iialgi veel aega, et olla osa üliõpilasesindusest.

Ma ei mõelnud üliõpilasesindusse kandideerimise peale kuni viimase päevani. Siis andis üks mu kursavend teada, et ta kandideerib üliõpilasesindusse ning seejärel tegin mina seda samuti. Esitasin oma avalduse viimasel hetkel ja pidin koguma käsikirjaliste allkirjade asemel digitaalseid allkirju, kuid avaldus koos motivatsioonikirjaga sai esitatud! Oma motivatsioonikirjas ütlesin, et “ma võin olla alguses häbelik, aga kui sa õpid mind tundma, siis on minuga väga lõbus olla.”

Mida kogesin või õppisin?

Üliõpilasesinduses leidsin endale sõbrad ja tuttavad kogu eluks ning õppisin paremini aega planeerima. Samuti puutusin kokku ürituste korraldamisega, mis tundus mulle ulmeliselt keerulisena. Tegelikult käis kõik nii lihtsalt! Tunnen, et olen üliõpilasesinduses muutunud enesekindlamaks ja julgen oma arvamust avaldada. Tänu sellele üliõpilasesindusest saadud enesekindlusele olen täna ka oma erialaseltsi juhatuse liige ning jõuan kooli kõrvalt ka pealinnas tööl käia.

Mul läks aega, et end avada ja see polnud lihtne. Tunnen, kui palju häid emotsioone, kogemusi ja mälestusi olen üliõpilasesindusest saanud. Üliõpilasesindusest on saanud Tartus minu teine kodu, kus saan jagada oma muresid ja küsida nõu.

Vahepeal tunnen end üliõpilasesinduse,s kui väike laps ja lasen oma kujutlusvõimel lennata. See toob  hästi rumalaid või häid mõtteid!

Sulge menüü